divendres, 23 de març del 2018

Paleta d'intel·ligències múltiples


 Els alumnes de tercer estan treballant continguts curriculars de l’àrea de socials per mitjà d’una “Paleta d’Intel·ligències múltiples”. Aquesta metodologia innovadora, a la nostra escola, es basa en la Teoria de les Intel·ligències múltiples del Dr. Howard Gardner qui va qüestionar la noció tradicional d’intel·ligència afirmant  que l’ésser humà no té una sola capacitat que es pugui anomenar amb aquest terme, sinó que té intel·ligències múltiples.
És per això que els nostres alumnes estan realitzant totes les activitats del contingut que treballem tenint en compte aquesta idea.
En aquesta entrada al blog trobareu una petita mostra de com els alumnes van fent la feina. Ells escullen l’ordre en les activitats a realitzar segons els seus interessos. S’han d’organitzar per a fer tasques individuals i tasques en grup. I també, han de ser molt exigents amb les feines que fan tot utilitzant les rúbriques d’avaluació de les que disposen per a aconseguir el millor de cada activitat que fan.

Cap comentari:

Publica un comentari a l'entrada